Uwaga !!! Podróbki lamp Canona 600EX-RT

Canon ogłosił informacje o pojawiających się na rynku podróbek ich flagowej lampy 600EX-RT.

Możemy się o tym dowiedzieć z ogłoszenia zamieszczonego w Digital Picture. Canon informuje o krążących na rynku fałszywych lamp 600EX-RT.
Urządzenia nie są produkowane, ani zaprojektowane przez Canona. Wyglądają jednak niemal identycznie. Zostały one zauważone w różnych kanałach sprzedaży internetowej. Canon ostrzega, że nie zostały one przetestowane jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania i nie są wykluczone przegrzania i zapalenia podczas użytkowania.
Sposobem na sprawdzenie oryginalności lampy jest przetestowanie funkcji bezprzewodowej transmisji radiowej. Oryginalny produkt działa idealnie, ale niestety podróbka nie ma tej opcji i błysk nie występuje.
Fałszerze nie byli jednak wystarczająco dokładni i są na zewnątrz elementy, które wskazują na nieoryginalność produktu. Dźwignia blokująca lampę do sanek aparatu w podróbkach kończy się wcześniej niż w oryginale.

Jeszcze jedną różnicą jest drugi ekran funkcji indywidualnych, która w podróbkach wygląda zupełnie inaczej.

Jak zawsze zalecane jest kupowanie sprzętu u pewnych i autoryzowanych dystrybutorów. Nieraz 200 zł mniej może zaowocować kupnem podróbki, która jakościowo na pewno odbiega od oryginału.