Multiblitz - koniec legendy

Multiblitz – koniec legendy

Po 69 latach firma Multiblitz  złożyła wniosek o wejściu w stan likwidacji.

Multiblitz Mannesmann, niemiecki producent oświetlenia studyjnego, kończy działalność.

W ubiegłym miesiącu spółka złożyła wniosek o ogłoszenie niewypłacalności w sądzie rejonowym w Kolonii, gdzie znajduje się siedziba firmy. Operacje przejął zarządca masy upadłościowej dr Mark Boddenberg, z nadzieją, że firma będzie działała pod nowym właścicielem. Niestety, nie znaleziono nowego właściciela, więc firma jest obecnie likwidowana.

W wiadomości e-mail do dystrybutorów firma napisała:

Po prawie 70 latach musimy pożegnać się z branżą fotograficzną. Dziękujemy za zaufanie i wspaniałą współpracę w ciągu ostatnich lat i życzymy wszystkiego najlepszego w swoim biznesie.

MULTIBLITZ Dr. Ing. DA Mannesmann GmbH została założona w 1948 roku w Kolonii w Niemczech przez wynalazcę i przedsiębiorcę, dr. Mannesmanna i jest jednym z wiodących światowych producentów najnowocześniejszych urządzeń oświetleniowych do studia.

Pierwszym w historii Multiblitzem był Multiblitz I zbudowany w 1948 roku. W latach 50. i 60. Multiblitz strobi jak REPORTER II czy PRESS UNIVERSAL były niezwykle popularne wśród fotoreporterów. Zgodnie z tradycją rodziny Mannesmanów Dieter Mannesmann był wynalazcą, odkrywcą i przedsiębiorcą. Jego pomysły były przełomowe w fotografii stroboskopowej, a jego ambicja poszukiwania nowych innowacji nigdy go nie satysfakcjonowała.

Wielka szkoda, że kończy się taki kawał historii. Mam nadzieję, że jednak jakoś uda się uratować markę i nadal produkować oświetlenie najwyższej jakości.