Matryca Nikona D600 – Problem z zabrudzeniami


 
Następna wpadka Nikona. Brudząca się matryca nie jest ostatnio jedynym problemem w aparatach tego producenta. W ostatnim czasie stało się normą znajdowanie poważnych problemów w drogich i profesjonalnych korpusach Nikona.

Od pewnego czasu aż huczy w świecie fotografii. Bohaterem tej uwagi jest nowy pełnoklatkowy model Nikona D600.  Pierwsze wieści o dziwnym zachowaniu się matrycy w tym modelu opublikowała strona www.imaging-resource.com. Po tym stało się faktem, że sensor D600 brudzi się bardzo szybko. Dotyczy to głównie lewego górnego rogu. Dotąd były to plotki, ale pewien artysta z Toronto Kyle Celementsa przeprowadził dokładny test nowo zakupionego modelu Nikona wraz z obiektywem 50mm. Wyjęty z pudełka aparat postawił na statywie i zrobił serię zdjęć.

Trzeba dodać, że w czasie testów nie były wymieniane obiektywy. Kyle Celementsa udowodnił, że brudy zalegające na matrycy pochodzą z wnętrza aparatu. Firma Nikon nie ustosunkowała się do tego problemu. Niezbyt to wpływa na wizerunek firmy, zwłaszcza w oczach bardziej zaawansowanych fotografów. Wydając duże pieniądze każdy by chciał mieć produkt do tego adekwatnie dobrej jakości. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o teście pyłkowym zapraszam na blog Kyle