Aktualizacja Lightroom CC (2015.2)

Firma Adobe udostępniła do ściągnięcia aktualizację do Lightrooma CC 2015.2.

Aktualizacja dostępna jest dla użytkowników Creative Cloud mających Adobe Lightroom CC jak i użytkowników Lightrooma 6.

Funkcje dodane w najnowszej wersji:

  1. Poprawiony import plików: Do umieszczania zdjęć w programie Lightroom służy zintegrowane narzędzie do importowania, które wykrywa je na karcie aparatu lub dysku twardym albo w programie Aperture lub Photoshop Elements.
  2. Całkowita kontrola nad kolorami:  Narzędzie Dopasowanie celowe oferuje nową opcję edycji obrazów kolorowych i czarno-białych na tabletach iPad i telefonach iPhone, dzięki której można dostosować kolory w określonych obszarach.
  3. Przekształcanie zdjęć: Program Lightroom płynnie łączy się z aplikacją Adobe Photoshop Fix, dzięki czemu zdjęcia można retuszować i przywracać na telefonie iPhone lub tablecie iPad.
  4. Ułatwione wyszukiwanie zdjęć: Nowy widok kolekcji zdjęć w aplikacji Lightroom na tablecie iPad lub telefonie iPhone ułatwia wyszukiwanie ulubionych obrazów. Zdjęcia i wideo z albumu Rolka z aparatu są w nim sortowane według dat.
  5. Dostosowywanie zmętnienia atmosferycznego w wybranych obszarach: Program umożliwia modyfikowanie zmętnienia atmosferycznego w określonych miejscach zdjęć. Funkcja usuwanie zmętnienia jest teraz dostępna jako dopasowanie lokalne w narzędziach Filtr stopniowy, Filtr kołowy i Pędzel dopasowania.
  6. Tworzenie zachwycających zdjęć: Korzystając z aparatu w aplikacjach firmy Adobe na tabletach iPad i telefonach iPhone, można łatwo przejść od pierwszego ujęcia do gotowego projektu.
  7. Dostosowywanie zmętnienia na bieżąco: Oprogramowanie pozwala sterować natężeniem zmętnienia atmosferycznego zdjęć na tablecie iPad lub telefonie iPhone. Można dzięki niemu usunąć nadmiar zmętnienia lub dodać taki efekt w celach artystycznych.
  8. Dzielenie się historiami: Zachwycające historie wideo można tworzyć na podstawie zdjęć z programu Lightroom. Oprogramowanie ułatwia nawet synchronizację obrazu z ulubioną muzyką — w tym celu wystarczy wysłać zdjęcia z tabletu iPad lub telefonu iPhone do aplikacji Adobe Premiere Clip.
  9. Bardziej szczegółowa kontrola: Na urządzeniach z systemem Android są teraz dostępne precyzyjne opcje dostosowywania kolorów, odcieni i winiet zdjęć.
  10. Już wkrótce — Adobe Portfolio: Wystarczy jedno stuknięcie, aby na tablecie iPad lub telefonie iPhone otworzyć usługę Adobe Portfolio, która umożliwia błyskawiczne tworzenie i dostosowywanie indywidualnych witryn.