Nik Collection

DxO przejmuje Nik Collection od firmy Google

Z najnowszych informacji jakie podaje firma DxO dowiadujemy się, że oprogramowanie Nik Collection będzie nadal rozwijane i jak na razie nadal będzie darmowe.

DxO będzie nadal oferowało pakiet Nik Collection jako wtyczki do Photoshopa i Lightrooma dodając je także do swojego własnego oprogramowania. Firma DxO zaproponuje nową aplikację flagową o nazwie PhotoLab – wersję OpticsPro, która będzie zawierać technologię U Point firmy Nik Collection.

Nik Collection jak na razie nadal będzie oferowana bezpłatnie (pewnie nie za długo).  DxO planuje opracować nową „Nik Collection 2018” w połowie przyszłego roku. Nowa firma chce współpracować z społecznością Nik, aby spełnić ich wszystkie potrzeby.

Komunikat prasowy:

Firma DxO przejmuje zasoby Google przeznaczonego do wypożyczeń z firmy Nik i Google planuje utworzyć nowy pasek na oprogramowanie do edycji zdjęć

PARIS – 25 października 2017 r. – firma DxO, jedna z najbardziej innowacyjnych firm zajmujących się obrazowaniem konsumentów, ogłosiła dzisiaj nabycie zasobów Nik Collection od firmy Google.

DxO planuje kontynuować rozwój Nik Collection. Obecna wersja będzie dostępna bezpłatnie na stronie dedykowanej DxO, a nowa „Nik Collection 2018 Edition” zaplanowana jest na połowę przyszłego roku.

„Nik Collection daje fotografom narzędzia do tworzenia zdjęć, które absolutnie kochają”, powiedział Aravind Krishnaswamy, dyrektor ds. Inżynierii w firmie Google. „Cieszymy się, że firma DxO, firma zajmująca się wysokiej jakości rozwiązaniami fotograficznymi, nabywa i rozwija ją dalej”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powitamy Nik Collection w rodzinie DxO”, powiedział Jérôme Ménière, prezes i założyciel firmy DxO. „DxO wielokrotnie zrewolucjonizowało rynek przetwarzania obrazu dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom i jesteśmy przekonani, że będziemy nadal robić to z narzędziami firmy Nik, które oferują nowe możliwości twórcze dla fotografów. Najnowsza wersja naszego flagowego oprogramowania DxO PhotoLab, który jest obecnie dostępny, jest pierwszym przykładem tego ekscytującego nabycia dzięki wbudowanej technologii U point „.

Informacje o kolekcji Nik

Kolekcja Nik składa się z siedmiu dodatkowych dodatków dla komputerów Adobe Lightroom i Photoshopa, które zapewniają potężne możliwości edycji zdjęć – począwszy od aplikacji filtrujących, które poprawiają korekcję barw, retuszowanie i twórcze efekty, a także wyostrzanie obrazu, które ujawnia ukryte szczegóły, aby dostosować kolor i tonalność obrazów. Obecny skład zespołu Nik Collection obejmuje:

  • Analog Efex Pro: zastosowanie do cyfrowych obrazów aparatów fotograficznych, obiektywów i filmów
  • Color Efex Pro: obszerny zestaw filtrów do korekcji kolorów, retuszowania i twórczych efektów
  • Dfine: oprogramowanie redukujące hałas do cyfrowych zdjęć aparatu
  • HDR Efex Pro: specjalny program do przetwarzania zdjęć HDR
  • Sharpener Pro: Obracanie obrazu cyfrowego
  • Silver Efex Pro: czarno-biała konwersja obrazów z kontrolą inspirowaną ciemnią
  • Viveza: Selektywnie dostosowuje kolor i tonację obrazu bez skomplikowanych masek lub zaznaczonych elementów

Oprogramowanie Nik Collection możemy ściągnąć ze strony.