Długo oczekiwany LIGHTROOM CC już jest

Kolejna spekulacja na temat ukazania się nowej wersji programu Adobe Lightroom potwierdziła się. Dzisiaj firma Adobe zaprezentowała nową wersję oznaczoną jako CC.
Co nowego mamy do wykorzystania w nowym oprogramowaniu:

  1. Łatwa praca z obrazami HDR

    Sceny o wysokim kontraście można łączyć w celu uzyskania naturalnego wyglądu lub fantazyjnych obrazów. Funkcja scalania HDR umożliwia scalenie szeregu ujęć z różnymi ustawieniami ekspozycji w pojedynczy obraz HDR.


2. Łatwe znajdowanie zdjęć określonych osób
Zdjęcia członków rodziny czy znajomych można wyszukać w kilka chwil — również bez pomocy znaczników metadanych. Wystarczy zaznaczyć twarz na fotografii, a program Lightroom odszuka daną osobę na wszystkich innych obrazach. Zdjęcia można klasyfikować i grupować na podstawie twarzy.

3. Oszałamiające panoramy
Program obsługuje przechwytywanie panoramicznego pola widzenia z zachwycającym poziomem szczegółów. Technologia Photomerge ułatwia łączenie wielu obrazów, w tym plików Raw, w celu utworzenia spójnych panoram.

4.  Zaawansowane pokazy slajdów wideo
Obrazy, wideo i muzykę łatwo jest ująć w pięknym, dopracowanym pokazie slajdów z profesjonalnymi efektami, takimi jak panoramowanie i powiększanie.

5.  Skuteczne sterowanie filtrami
Program pozwala dokładnie ustalić, które części obrazu zostaną objęte filtrami gradientowymi czy radialnymi. Maskę filtrowania można edytować pędzlem — swobodnie dodając i usuwając efekty filtra.

6. Udostępnianie efektów pracy
Program Lightroom umożliwia publikowanie galerii internetowych. Korzystając z programu Lightroom na komputerze lub urządzeniu przenośnym, można uzyskiwać opinie na temat swoich zdjęć, uczestniczyć w dyskusjach i wykonywać inne czynności.
7. Obsługa dodatkowych urządzeń
Aplikacja Lightroom jest teraz dostępna na urządzenia z systemem Android. Podobnie jak na tabletach iPad i telefonach iPhone wszystkie zmiany są synchronizowane z komputerem.
8. Opowiadanie historii
Obrazy z programu Lightroom można pobierać do aplikacji Adobe Voice i Slate na tablecie iPad lub telefonie iPhone, aby tworzyć historie wizualne lub filmy animowane.

9. Kopiowanie i wklejanie poprawek
Podczas pracy na tablecie iPad lub telefonie iPhone można szybko skopiować dopasowania jednego zdjęcia i wkleić je do innego, aby błyskawicznie je przetworzyć.
10.  Doskonałe prezentacje

Nowy tryb prezentacji na tabletach iPad i telefonach iPhone umożliwia pokazywanie zdjęć bez obaw o przypadkowe wprowadzenie zmian.

11. Szybkie wyszukiwanie zdjęć
Widok z podziałem na tabletach iPad i telefonach iPhone ułatwia i przyspiesza znajdowanie fotografii.

12.  Idealna kompozycja
Przeprojektowana funkcja kadrowania na tablecie iPad lub telefonie iPhone umożliwia dopasowywanie, wyrównywanie i automatyczne prostowanie fotografii.

13.  Zwiększona wydajność
Importowanie i dopracowywanie fotografii przebiega wyjątkowo szybko. Program Lightroom dzięki zgodnym procesorom graficznym zapewnia błyskawiczne przetwarzanie, szczególnie podczas poprawiania obrazów w module ciemni.
14. Udoskonalone galerie internetowe
Do prezentowania prac służą eleganckie, atrakcyjne, interaktywne galerie internetowe. Nowe szablony galerii są zgodne ze standardem HTML5, który gwarantuje obsługę szerokiej gamy przeglądarek na komputerach i urządzeniach przenośnych.