Aktualizacja Adobe Photoshop 2015

Nowe możliwości i nowe uaktualnienie Adobe Photoshop 2015

Nowości jakie możemy znaleźć to:
– Aktualizacja zmian we wszystkich miejscach dzięki zasobom połączonymZasoby z Bibliotek Creative Cloud można teraz łączyć ze sobą. Po zmianie któregoś z nich członkowie zespołu mają możliwość zaktualizowania jego stanu w każdym projekcie programu Photoshop, Illustrator lub InDesign, w którym został on użyty.
– Szybsze i łatwiejsze eksportowanie obrazówPrzeprojektowany mechanizm eksportowania pozwala jednym kliknięciem wyeksportować pojedynczą warstwę, obszar kompozycji albo cały dokument. Dodatkowo poprawiona została funkcja kompresowania, dodano zaawansowane opcje podglądu (w tym dotyczące rozmiaru obszaru roboczego) oraz wyodrębnianie zasobów. To nowy sposób zapisywania plików na potrzeby witryn internetowych.
– Korygowanie obrazów i nakładanie łatek szybsze niż kiedykolwiekNarzędzia pędzla korygującego, punktowego pędzla korygującego oraz nakładania łatek zostały poddane gruntownym zmianom dzięki ulepszeniom mechanizmu graficznego Mercury. Efekty pędzla korygującego widać teraz w czasie rzeczywistym, a funkcje punktowego pędzla korygującego i nakładania łatek są do 120 razy szybsze w porównaniu z wersją CS6.
– Lepsze wrażenia wizualne na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości na platformie WindowsProgram Photoshop CC dla systemu Windows od tej wersji obsługuje ekrany o wysokiej rozdzielczości. Oznacza to możliwość wykorzystania większej liczby pikseli i wyraźniejszych wyświetlaczy. Obsługa ekranów o wysokiej rozdzielczości, która wcześniej była zaprezentowana jedynie w celach demonstracyjnych, włącza się teraz automatycznie po wykryciu takiego ekranu przez aplikację.
– Wydajne projektowanie dzięki obszarowi kompozycji. Obszar kompozycji to idealne narzędzie do tworzenia responsywnych, wieloekranowych projektów. Za jego pomocą można tworzyć wiele układów w różnych rozmiarach, rozmieszczać je w obrębie jednego dokumentu i przeglądać wszystkie jednocześnie. Narzędzie pozwala kopiować i współużytkować materiały między innymi obszarami kompozycji oraz eksportować je osobno lub w grupie.
– Dodatkowe style warstw — większa kontrola nad wyglądem treści. Proste dodawanie aż do 10 wystąpień wybranych stylów warstw, np. cienia, gradientu, koloru, cienia wewnętrznego czy obrysu. Style można stosować z warstwami pojedynczymi lub ich grupami, a następnie edytować w dowolnym momencie. Koniec z rasteryzowaniem efektów i stosami pogrupowanych warstw.
– Panel Glify ułatwiający dostęp do glifów we wszystkich projektach. Nowy panel glifów w programie Photoshop CC został oparty na panelach znanych z programów Illustrator CC i InDesign CC. Pozwala on na przeglądanie wszystkich dostępnych glifów danej czcionki, sprawdzanie wariantów aktualnie wybranych glifów i stosowanie glifów często używanych.
– Upraszczanie złożonych modeli 3D. W celu poprawy wydajności programu Photoshop istnieje możliwość zmniejszenia rozdzielczości modeli 3D. Umożliwia to stosowanie materiałów 3D o wysokiej jakości także na tabletach, smartfonach oraz innych urządzeniach.
– Szybkie znajdowanie idealnych obrazów i grafik. Nowa giełda Adobe Stock pozwala wyszukiwać i licencjonować darmowe zdjęcia i filmy oraz zarządzać nimi bezpośrednio w obrębie programu Photoshop CC. Wybieraj spośród 40 milionów zasobów, zapisuj je w swoich Bibliotekach Creative Cloud, a następnie przeciągaj do własnych projektów.
– Odpowiedni wygląd projektów programu Photoshop na urządzeniach z systemem iOS. Precyzyjny, kontekstowy podgląd aplikacji mobilnej albo projektu witryny responsywnej w czasie rzeczywistym na urządzeniach z systemem iOS. Adobe Preview CC to aplikacja towarzysząca dla systemów iOS, która umożliwia połączenie urządzeń z programem Photoshop poprzez port USB albo sieć Wi-Fi, i pozwala przyglądać się projektom w pracy nad nimi.
– Bardziej precyzyjne przenoszenie i rozszerzanie obiektów. Usprawnienia funkcji przenoszenia i rozszerzania z uwzględnieniem zawartości pozwalają użytkownikowi korygować skalę i kąt obrotu przenoszonego obiektu bądź rozszerzanego obszaru. Funkcja przekształcania po upuszczeniu umożliwia precyzyjne rozmieszczenie obiektu docelowego w taki sposób, aby uwzględniał skalę i pozycję całego obrazu.
– Automatyczne generowanie map wypukłości na podstawie obrazów. Automatycznie twórz dokładniejsze mapy normalnych i wypukłości z tekstur widocznych na fotografiach. Z łatwością możesz kontrolować wysokość i głębokość płaskorzeźby stworzonej na podstawie map wypukłości lub normalnych, którą będziesz następnie nakładać na powierzchnię modeli 3D.
– Uproszczony i zoptymalizowany sposób obsługi dla projektantów. Nowy, efektowny moduł Design Space (podgląd) w programie Photoshop CC oferuje specjalny tryb przeznaczony do nowych interakcji oraz funkcji uwzględniających etapy procesu projektowania. Ogranicza on liczbę kliknięć, ruchów myszy oraz uciążliwych czynności podczas tworzenia aplikacji mobilnych i witryn internetowych.
– Realistyczne rozmycia dzięki funkcji szumu addytywnego. Dodaj szum monochromatyczny albo kolorowy do swoich efektów w galerii rozmyć, aby lepiej pasował do pierwotnego obrazu. Zmniejszy to również efekt pasków na obrazie lub wydruku.
– Lepsze panoramy dzięki wypełnianiu z uwzględnieniem zawartości. Wystarczy zaznaczyć jedno pole wyboru, a funkcja wypełniania z uwzględnieniem zawartości automatycznie wypełni krawędzie połączonych obrazów panoramy.
– To jeszcze nie wszystko. Inne przykładowe funkcje: ulepszony mechanizm przemieszczania warstw, oszczędność energii do 80% w trybie oczekiwania, aktualizacja cennika usług dostawców drukowania 3D.